Адвокат Днепр
Адвокат Днепр

Стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей. Комплексна юридична допомога за 1 500 грн.!

Вітаємо вас, шановні гості!

Навіть у військовий час ми працюємо та готові допомагати Вам у вирішенні юридичних проблем. Наразі майже всі суди України працюють у штатному режимі. На тимчасово зайнятих окупантами територіях повноваження щодо розгляду справ були передані іншим судам. Таким чином, судова система функціонує.

Якщо Вам необхідно стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей, тоді ми ті, хто допоможе це зробити.

Маємо для Вас унікальну пропозицію, яка значно відрізняється від усіх інших, які Ви могли побачити в Інтернеті.

Ми:

  • надамо безкоштовну консультацію адвоката у телефонному режимі та відповімо на всі Ваші питання;
  • Надамо комплексну юридичну допомогу щодо стягнення аліментів. Зателефонуйте або напишіть нам прямо зараз та дізнайтесь подробиці. Ви будете приємно здивовані!
  • працюємо по всій Україні!

І все це разом коштуватиме 1 500 грн.Кращої пропозиції в Україні на даний момент немає.

Наша пропозиція краща, тому що:

  • Ви отримаєте саме комплексну правову допомогу, яка потрібна саме зараз та у Вашій конкретній ситуації. У нас немає ніяких шаблонів!
  • У будь-який час протягом розгляду справи коли Вам потрібна консультація або щось незрозуміло, Ви зможете зателефонувати адвокату та отримати вичерпні відповіді на всі запитання. Такі умови за таку вартість Ви не знайдете ніде!
  • Юридична допомога надається виключно адвокатами з багаторічним досвідом роботи, тому вона має найвищий рівень якості!
  • Вам не потрібно буде відвідувати судові засідання!

Не втрачайте часу, зв’яжіться з нами прямо зараз за тел.: (066)943-28-12, (098)401-95-11, Viber, Whatsapp, Telegram, Замовити зворотний дзвінок та отримайте професійну допомогу вже сьогодні!

А тепер ми відповімо на найчастіші питання, які Вас цікавлять у справах про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Які форми стягнення аліментів передбачені законодавством?

Аліменти на утримання неповнолітніх дітей можуть стягуватися у 2-х формах:

  • в частині від доходів платника аліментів (1 дитина – 1/4 частина, 2 дитини – 1/3 частина, 3 та більше дітей – 1/2 частина);
  • в твердій грошовій сумі (фіксована сума, наприклад, 2, 3, 5… тис. грн.)

Яку форму аліментів краще вибрати, в частині від доходу платника (1/4, 1/3, 1/2) чи в твердій грошовій сумі (2 000, 3 000, 5 000 … грн.)?

В 95 % випадків ми радимо обирати частину від доходів платника аліментів.

Цьому є кілька вагомих аргументів.

По-перше, навіть якщо Ви оберете тверду грошову суму, суд все одно визначить розмір аліментів на рівні 1/4, 1/3, 1/2 (в залежності від кількості дітей) частини від доходів платника тільки в твердій сумі, адже судова практика в цій частині є усталеною.

Так, наприклад, якщо у Вас 1 дитина і платник аліментів має дохід на рівні, наприклад, 10 000 грн., суд визначить розмір аліментів на рівні 2 500 грн. (1/4 частина).

Якщо ж платник змінить місце роботи, або його заробітна плата збільшиться, Ви будете продовжувати отримувати аліменти у розмірі 2 500 грн. Для того, щоб це змінити, потрібно буде подавати окремий позов про збільшення розміру аліментів, а це потребує часу та зусиль.

А якщо Ви оберете частину від доходів платника, то перерахунок буде здійснений автоматично.

Так, може бути і зворотна ситуація, коли, наприклад, доходи платника аліментів зменшилися. Однак в цьому випадку він легко зможе подати до суду позов про зменшення аліментів і суд приведе розмір аліментів до 1/4, 1/3 або 1/2 частини від його доходів.

По-друге, якщо стягувати частину від доходів:

  • справа буде розглянута у строк до 2-х тижнів (буде виданий судовий наказ про стягнення аліментів);
  • судові засідання не проводяться;
  • судовий наказ про стягнення аліментів не підлягає оскарженню;
  • судовий наказ про стягнення аліментів вступає в силу негайно;
  • судовий наказ є виконавчим документом, який можна відразу віднести до виконавчої служби для примусового стягнення аліментів, немає необхідності додатково отримувати виконавчий лист;

Таким чином, тверда грошова сума в позовній заяві про стягнення аліментів зазвичай приводить лише до збільшення кількості судових процесів в майбутньому.

Який розмір аліментів у разі якщо платник не має офіційного доходу?

Якщо платник аліментів не має офіційного доходу (працює неофіційно чи за кордоном) або є фізичною особою-підприємцем та перебуває на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок), в такому випадку, розмір аліментів буде становити 1/4, 1/3, 1/2 (в залежності від кількості дітей) від середньої заробітної плати по області, в якій проживає платник.

Інформацію про розмір середньої заробітної плати у відповідній області можна подивитися за посиланням

До якого суду подавати позовну заяву про стягнення аліментів?

Відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, Ви можете самі обрати, подати позов до суду за своїм зареєстрованим місцем проживання або за місцем реєстрації платника аліментів.

Які документи необхідно долучити до позовної заяви про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей?

До позовної заяви необхідно долучити:

  • Копію Вашого паспорту та ід. коду;
  • Копію свідоцтва про шлюб (якщо перебуваєте у шлюбі з платником аліментів), або рішення суду про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірваний);
  • Копії свідоцтв про народження дітей, на який стягуєте аліменти.

Також бажано (однак не обов’язково) долучити документ, який підтверджує проживання з Вами дітей, на яких стягуються аліменти (деякі судді цього вимагають).

Такими документами можуть бути:

  • Довідка про місце реєстрації дитини;
  • Довідка з ЖЕКу про склад сім’ї;
  • Довідка ОСББ про склад сім’ї;
  • Копія домової книги, в якій зазначено місце реєстрації дитини.

В будь-якому випадку, якщо у Вас залишились питання, дзвоніть або пишіть за тел.: (066)943-28-12, (098)401-95-11, Viber, Whatsapp, Telegram, Замовити зворотний дзвінок і ми з радістю Вам допоможемо!